Geri Dön

Aralık 2010 Raporu

*GÖP’ten gazeteci davalarına destek

TGC’nin de içinde bulunduğu 23 meslek örgütünün oluşturduğu GÖP tutuksuz yargılanan gazeteci yazar Hakan Tahmaz’ın duruşmasına destek verdi.

(03.12.2010)

*

ABD Büyükelçisi isimleri açıklamalı

TGC Basın Senatosu Başkanı Nail Güreli Wikileaks kaynaklı haberlerle ilgili olarak  ABD Büyükelçiliği’nin bilgi aldığı gazetecileri açıklaması gerektiğini söyledi.

(03.12.2010)

*

GÖP Zelyut’a destek verdi

TGC’nin de içinde bulunduğu 23 meslek örgütünün oluşturduğu GÖP üyeleri, önce gazeteci Nedim Şener’e sonra da gazeteci-yazar Rıza Zelyut’a destek verdi.

(09.12.2010)

*

Basın odası oluşturulacak

İstanbul Çağlayan'da yapımı süren Adalet Sarayı'nda TGC'nin girişimiyle adliye muhabirleri için 40-50 metrekarelik bir basın odası oluşturulması kesinleştirildi.

(20.12.2010)

*

“Ismarlama soru, kabul edilemez”

TGC yaptığı açıklamada “Başbakana sadece ısmarlama sorular sorulabildiğinin gerçek olması bir yana böyle bir kavramın konuşulması bile düşünceyi ifade özgürlüğü,Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi kapsamındaki meslek ilkeleri ve çağdaş demokrasi anlayışı açısından kabul edilemez” dedi.

(21.12.2010)

*

"Sedat Simavi Ödülleri" sahiplerine verildi

TGC’nin kurucu başkanı Sedat Simavi adına 34 yıldan bu yana gazetecilik, radyo, televizyon, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri, görsel sanatlar ve spor alanlarında sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri" törenle sahiplerine takdim edildi.

(28.12.2010)

*

TGC: İddialar tamamen asılsızdır

TGC Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, “Bugün yönetim kurulu üyemiz Doğan Satmış’ın ‘türbanlı bir gazetecinin üye olmasını sağladığı için’ etkin olduğu görevlerden alındığı yönündeki iddialar tamamen asılsızdır.” denildi.

(29.12.2010)

*

Türkiye’nin en yaygın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İsrail’in Türk gazetecilere tutumunu bir basın açıklamasıyla kınadı.

(31.12.2010)

 

Başa Dön